ALBUMY
Reckoning
(apríl 1984)

V decembri 1983 skupina prerušila koncertovanie (po vydaní Murmur nasledoval nekonečný kolotoč koncertov, z toho sedem odohrali v auguste ako predkapela The Police) a vrátila sa do Reflection Sound Studios v Severnej Karolíne, aby tu nahrala materiál pre druhý album. Najväčší rozdiel v porovnaní s nahrávaním toho prvého spočíval v tom, že teraz mali už takmer všetky zo skladieb naživo „otestované“, a nahrávanie preto netrvalo viac ako dva týždne. Bill Berry: „Keď sme prvý raz vošli do štúdia vedel som, že skladby sú lepšie ako na prvom albume, takže som vôbec nemal strach.“ Centrálnou témou skladieb sa stala voda (ako symbol neustáleho pohybu, cesty a zmeny). Kritika prijala album opäť veľmi dobre. Jeho obal je spoločným dielom folkového speváka a kňaza Howarda Finstera (je vyfotení na buklete) a Michaela Stipa. Reckoning sa dostal na 27. miesto americkej hitparády a v jej prvej dvestovke sa udržal celý rok.

1. Harborcoat

2. 7 Chinese Brothers

3. So. Central Rain
Pieseň je rozlúčkou s Michaelovou priateľkou, fotografkou Carol Levy (nafotila zadný obal Hib-Tone singla Radio Free Europe), ktorá náhle zomrela pri autonehode. Pôvodne bola nazvaná Southern Central Rain. Pri nahrávaní záverečného náreku Michael spadol zo schodov, na ktorých spieval, a rozbil mikrofón...

4. Pretty Persuasion
Staršia skladba, ktorá bola už v roku 1981 stabilnou súčasťou koncertov R.E.M.

5. Time After Time (Annelise)

6. Second Guessing

7. Letter Never Sent

8. Camera
Ďalšie „zbohom“ priateľke Carol Levy...

9. (Don’t Go Back To) Rockville
Patrí k najstarším pesničkám R.E.M. Napísal ju Mike Mills (text Bill Berry!) ešte v lete roku 1980 (pôvodne bola oveľa rýchlejšia, podľa Eastera dokonca „semi-punková“) pre dievča menom Ingrid Schorr, ktorá sa po rokoch chcela z Athens vrátiť domov, do mesta Rockville v štáte Maryland. Na návrh Bertisa Downsa, milovníka country hudby, skladbu upravili a výrazne spomalili jej tempo. Hoci ju nahrali len zo žartu, nakoniec sa objavila na albume a dokonca sa stala druhým singlom z albumu (po So. Central Rain).

10. Little America

DOWNLOAD TYZDNA


R.E.M. - IHT_U_EDIYTW [dubmix]
DOWNLOAD


FLASH PLAYER

flash music player

ANKETA

Vas favorit spomedzi doposial zverejnenych skladieb?

Oh My Heart
Mine Smell Like Honey
Discoverer
Uberlin
It Happend Today

Predbezne vysledky


MAILINGLIST

Chcete byť vždy v čas informovaný o novinkách a aktualitách okolo R.E.M.?
Zaregistrujťe sa!
VÝROKYFOTO 1/2-MESIACACHAT


WEB NEWS


26.01. 2011 - Nova anketa


PARTNERI


Nočná Hudba

Codegravity

Radiohead.sk

HudbaICQ


Up 132-246-975
Majk 94-967-086


INFO

Nastaviť ako homepage
Zaradiť medzi obľúbené
Zobrazení za dnes
86
Aktuálna návšteva
1 clovek

Copyright © 2001-2004, R.E.M. fans Czechoslovakia. Design by Up