ALBUMY
Murmur
(apríl 1983)

Nahrávanie debutového albumu sa začalo v januári 1983 a trvalo asi tri týždne. Murmur sa stal hitom vysokoškolských rádií a v hodnotení časopisu Rolling Stone dostal 4 hviezdičky. V americkej hitparáde albumov vyskočil Murmur na neuveriteľné 26 miesto. Nikto zaangažovaný nečakal taký ohlas, a to najprekvapujúcejšie malo ešte len prísť. O pár mesiacov na to Rolling Stone vyhlásil Murmur za album roka a R.E.M. za objav roka. Na konci desaťročia sa podľa tohto časopisu stal Murmur dokonca ôsmym najdôležitejším albumom osemdesiatych rokov!

1. Radio Free Europe

2. Pilgrimage
Hoci bola nahraná celkom prvá, ako tzv. test track, vydarila sa nad očakávanie. Michael v roku 1994 vyhlásil, že z nahrávania Murmur si už vôbec nič nepamätá, až na Pilgrimage...

3. Laughing

4. Talk About The Passion
Pieseň o hlade a túžbe. Názov (Passion s veľkým P znamená v angličtine Kristovo umučenie) a pasáž „Not everyone can carry the weight of the world/Nie každý môže niesť bremeno sveta“ však skryto odkazujú na Ježiša Krista. Hovorí sa, že pieseň je aj o náboženskom pokrytectve. Buck: „Nikdy pred tým sme to nehrali celé. Bola to iba skúška, ale Mitch Easter povedal, že je to fajn...“

5. Moral Kiosk

6. Perfect Circle

7. Catapult

8. Sitting Still
V porovnaní s pôvodnou verziu na Hip-Tone singli je táto remixovaná a o niečo pomalšia. Easter pridal aj zadné vokály.

9. 9-9
Stipe: „Je to pieseň o hovorení, rozprávaní sa a o strachu z neho.“ Neskôr pridal: „Nenapísal som ju tak, aby ju ľudia pochopili.“ To mu určite vyšlo.

10. Shaking Through

11. We Walk
Najproblematickejšia pieseň. Pri nahrávaní si dlho lámali hlavu nad tým, ako dosiahnuť jej správne vyznenie. Ak sa lepšie započúvate, ozýva sa v nej zvláštny zvuk. Nikomu z vás by určite ani vo sne nenapadlo, že je to Bill Berry hrajúci gulečník v miestnosti pod štúdiom. Podľa Eastera práve zvuk gúľ napokon pieseň dotvoril a „celé to dalo akosi zmysel“.

12. West Of The Fields

DOWNLOAD TYZDNA


R.E.M. - IHT_U_EDIYTW [dubmix]
DOWNLOAD


FLASH PLAYER

flash music player

ANKETA

Vas favorit spomedzi doposial zverejnenych skladieb?

Oh My Heart
Mine Smell Like Honey
Discoverer
Uberlin
It Happend Today

Predbezne vysledky


MAILINGLIST

Chcete byť vždy v čas informovaný o novinkách a aktualitách okolo R.E.M.?
Zaregistrujťe sa!
VÝROKYFOTO 1/2-MESIACACHAT


WEB NEWS


26.01. 2011 - Nova anketa


PARTNERI


Nočná Hudba

Codegravity

Radiohead.sk

HudbaICQ


Up 132-246-975
Majk 94-967-086


INFO

Nastaviť ako homepage
Zaradiť medzi obľúbené
Zobrazení za dnes
158
Aktuálna návšteva
2 ludia

Copyright © 2001-2004, R.E.M. fans Czechoslovakia. Design by Up